KONKURS SCENOPISARSKI

~~ konkurs na scenariusz do sztuki teatralnej  w dwóch kategoriach: o tematyce chrześcijańskiej lub o tematyce nawiązującej do zbrodni katyńskiej~~
-- GÓRNOŚLĄSKI INSTYTUT KULTURY I SZTUKI ORAZ POLSKI TEATR HISTORII OGŁASZAJĄ KONKURS--

•    Przedmiotem Konkursu są scenariusze do autorskiej sztuki teatralnej o formie i objętości odpowiadającej minimum 90 minutowemu przedstawieniu teatralnemu.
•    Główną nagrodą w konkursie jest kwota: 2000 zł. Dodatkową nagrodą będzie przeniesienie najlepszych dzieł na deski Polskiego Teatru Historii oraz promowanie autora scenariusza poprzez Górnośląski instytut Kultury i Sztuki, a także szeroka promocja i reklama nazwiska twórcy we wszystkich plakatach, broszurach, ulotkach i na stronach internetowych Polskiego Teatru Historii oraz Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki.
•    Scenariusze należy nadsyłać mailowo na adres instytut@gikis.pl lub Pocztą Polską na adres Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki z kompletem dokumentów:
a) scenariusz w jednym egzemplarzu w formacie doc, rtf lub pdf, (czcionka: courier 12)
b) do scenariuszy powinien być dołączony treatment o objętości do 10 stron z charakterystyką  głównych postaci.
c) wypełniona Karta osobowa (do pobrania na stronie). Scenariusze należy wysyłać z dopiskiem „Konkurs scenopisarski”
w terminie do 30.09.2014r.

Do pobrania :

Karta osobowa - konkurs scenopisarski

POSZUKIWANY REPORTER

~~ STARE DZIEJE - WYWIAD RZEKA~~
-- GÓRNOŚLĄSKI INSTYTUT KULTURY I SZTUKI POSZUKUJE REPORTERA DO PRZEPROWADZANIA WYWIADÓW Z LOKALNYMI OSOBISTOŚCIAMI

Oferta skierowana jest do ambitnych, nie bojących się nowych wyzwań reporterów, dziennikarzy i osób, które mają dryg do pisania oraz przeprowadzania wywiadów.
Wywiad powinien zawierać opis losów bohatera, oparty o historię i dzieje rodzinnej miejscowości na tle wydarzeń polityczno – społecznych.
•    Często bohaterami wywiadów będą osoby starsze, których wspomnienia związane z młodością dotyczą w dużej mierze czasów wojennej, lub powojennej Polski. Jak to wyglądało dawniej oczami zwykłych mieszkańców? W jaki sposób udało im się zrealizować swoje życiowe cele i jakie mieli marzenia? Odpowiedzią na to pytanie niech będzie świadectwo i życie naszych bohaterów – ludzi, którzy jeszcze pamiętają owe stare dzieje. Jest to ostatnia szansa na to, aby przeprowadzić z nimi wywiad i udokumentować ich wersję wydarzeń…
•    Wywiady będą przeprowadzane także z lokalnymi biznesmenami, przedsiębiorcami, lub też z zasłużonymi dla lokalnej społeczności księżmi i mieszkańcami. Jaka jest ich historia i jak przysłużyli się społeczności? Jak wyglądała droga do osiągnięcia sukcesu i upragnionych marzeń? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w cyklicznie wydawanych przez Wydawnictwo GCE publikacjach, które będą dostępne w lokalnych ośrodkach kultury i Kościołach, a także będzie je można nabyć za pośrednictwem Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki z Mikołowa.

Do pobrania :

Poszukiwany Reporter - plakat

KONKURS GALERIA TALENTÓW

Górnośląski Instytut Kultury i Sztuki ogłasza
I Edycję Konkursu Galeria Talentów, pod tytułem
~moja Muza i ja ~
-- malarskie przedstawienie w sposób indywidualny i twórczy źródeł natchnienia i inspiracji artystycznych autora

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA PRAC ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 30.05.2014r.

Wernisaż odbędzie się 20.06.2014r.

Gorąco zachęcamy wszystkich artystów, którzy tworzą obrazy olejne i chcą zaistnieć w świecie sztuki do udziału w naszym Konkursie. Dla autorów 10 najlepszych prac zostanie zorganizowany wernisaż i wystawa pokonkursowa dzieł, która będzie trwała przez okres 4 tygodni na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie. Przez ten okres sprzedażą i promocją dzieł zajmą się specjaliści i pracownicy GIKiS’u.

Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów uświetni występ solistki Polskiego Teatru Historii - Sylwii Bocian! Za zajęcie I miejsca dla zwycięzcy przeznaczona jest nagroda specjalna - statuetka Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki

Celem Konkursu jest umożliwienie młodym artystom zaprezentowania swojej twórczości, promowanie jej, a także zapoczątkowanie współpracy pomiędzy artystami a managerami i historykami sztuki. Swobodna interpretacja tematu Konkursu oraz oryginalność wykonania pracy będzie jedną z najważniejszych wytycznych, jakie będą brane pod uwagę podczas oceniania obrazów.

Prace prosimy dostarczać wraz z wypełnionymi dokumentami na adres Instytutu osobiście, bądź Pocztą Polską. Wszystkie dokumenty oraz Regulamin są dostępne na stronie www.gikis.pl/konkursy. Wyniki rozstrzygnięcia Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Instytutu.

Maksymalny rozmiar prac: 100x70 [cm]

Termin składania ofert: 15.04.2014r.

facebook